Kochasz życie i pragniesz się rozwijać? Jesteś ciekawy świata i chcesz robić coś więcej niż musisz? Akademia Ludzi Ciekawych Świata Marco Polo to projekt dla Ciebie! To inicjatywa Instytutu Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. II edycja Akademii zatytułowana „Religie we współczesnym świecie” rusza 10 listopada 2015 roku.

Pierwsze spotkanie edycji „W kręgu kultury Indii. Hinduizm jako sposób na życie” poprowadzi prof. Piotr Kłodkowski – Rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie, ambasador RP w Indiach w latach 2009-2014, dyrektor Instytutu Badań nad Cywilizacjami.

Spotkanie odbędzie się 10 listopada o godz. 15:00 w Klubie IQ w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Prosimy o zgłoszenia pod adresem cywilizacje@wsiz.edu.pl lub numerem telefonu 178661169.

W ramach kolejnych spotkań planowane są następujące tematy:

• Moje spotkania ze światem islamu.
  • W kręgu cywilizacji buddyjskiej.
  • Czy współczesny człowiek będzie miał nową religię?

Akademia Ludzi Ciekawych Świata to pomysł skierowany do ambitnych i utalentowanych licealistów, pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki. To unikalna szansa na spotkanie wybitnych osobistości nauki, polityki i kultury, uczenie się od najlepszych, a przede wszystkim poznawanie świata dzięki atrakcyjnej, nowatorskiej i zindywidualizowanej formie edukacyjnej.