Mateusz Tułecki, znany i lubiany wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, organizator największej konferencji poświęconej internetowi InternetBeta, włączył się w ciekawą inicjatywę. Promuje Polskę Wschodnią.

– Polska Wschodnia to tereny nieznane dla większości mieszkańców naszego kraju. A szkoda, bo są one pełne uroku, ciekawych i inspirujących miejsc. Od dawna staramy się poznawać tajemnice wschodnich terenów przygranicznych, gdzie mieszają się kultury, wpływy, gdzie tradycja spotyka się coraz częściej z nowoczesnością. Niszczejące kościoły, cerkwie, synagogi były świadkami burzliwych często dziejów, każde miejsce posiada swoją własną, przejmującą historię – wyjaśnia Mateusz Tułecki.

– Będziemy podróżować po Polsce Wschodniej we trójkę w składzie: Ania (żona Mateusza), ja i nasz 3,5 letni synek Tytus. Nie tylko będziemy się dzielić wrażeniami z podróży, ale również chcemy opowiedzieć, jak takie spędzanie wakacji może dać frajdę małemu dziecku. Nasz synek już się nie może doczekać wyprawy – kontynuuje Mateusz.

Z wyprawy relację zdaje na bieżąco na blogu: polskawschodnia.blox.pl. Celem blogu jest przedstawienie terenów Polski Wschodniej, zainspirowanie do wypadu, wakacji, weekendu na wschodzie Polski.

Na początku sierpnia wybieramy się na wyprawę w tamte tereny, jadąc od Ustrzyk Górnych w Bieszczadach aż po samą Suwalszczyznę. Zaglądniemy też na Mazury, i chwilę odpoczniemy na najbardziej na wschód wysuniętej polskiej plaży – w Piaskach. Wszystko będziemy relacjonować nie tylko tutaj, lecz także za pośrednictwem Blip’a, na łamach serwisów Gazety.pl czy Facebook’a.