Jakie są perspektywy rozwoju gospodarki w Polsce? Czy wolność jest dana raz na zawsze? Jakie są pozytywne skutki okresu transformacji, a jakie zjawiska uczyniły koszty transformacji nadmiernie wysokimi? To tylko nieliczne pytania, na które odpowiadali podczas panelu dyskusyjnego z cyklu „W labiryncie świata” wybitni eksperci. Teraz nagranie ze spotkania jest dostępne w formie podcastu.

30 lat temu Polacy zdecydowali, że wolność jest najważniejsza. Niewątpliwie wprowadzenie w Polsce ustroju demokratycznego oraz stworzenie podstaw do rozwoju gospodarki rynkowej pozwoliło osiągnąć ważne narodowe cele. Jednocześnie, jako kraj uczący się demokracji, nie ustrzegliśmy się przed wieloma błędami, które podważały zaufanie obywateli do państwowych instytucji i polityków.

O wykorzystanych i straconych możliwościach rozwoju naszego kraju podczas panelu dyskusyjnego pt. „Polskie szanse i zaniechania”, który odbył się w grudniu 2019 roku, rozmawiali: o. Ludwik Wiśniewski OP, prof. Aleksander Hall, prof. Paweł Kowal oraz prof. Tadeusz Pomianek. Wysłuchaj nagrania ze spotkania w formie audio.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko naszych studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.

Podcasty w ostatnich latach stały się jednym z bardziej popularnych formatów komunikacji. Dostarczają nie tylko rozrywki, ale są także wartościowym źródłem informacji na przeróżne tematy – od wiadomości ze świata, przez naukę i kulturę, aż po osobiste historie. Dają możliwość odkrycia interesujących pasji i nauczenia się nowych umiejętności, a to wszystko w wygodnej formie dźwiękowej. Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilne: SpotifyApple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie. Podcasty publikowane są co dwa tygodnie w czwartki.