12 grudnia 2011 roku w Krakowie w Collegium Novum odbyła się kolejna promocja dzieła „Matematyczne zasady filozofii przyrody”.

To pierwszy przekład na język polski tego wielkiego dzieła, które zapoczątkowało rewolucję umysłową. „Matematyczne zasady filozofii przyrody” wydała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w kooperacji z Fundacją Centrum Kopernika. Prezentacja dzieła odbyła się 3 października w Warszawie. Teraz dzieło zaprezentowano też w Collegium Novum w Krakowie.

Na promocji wydania obecny był m.in. dr Wergiliusz Gołąbek, Prorektor ds. Nauczania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych polskim przekładem dzieła Newtona zapraszamy na stronę internetową Wydawnictwa WSIiZ, gdzie można kupić "MATEMATYCZNE ZASADY FILOZOFII NEWTONA".

Dowiedz się więcej o wydaniu przekładu
Zobacz film z pierwszej prezentacji