Ks. prof. Michał Heller, znakomicie zapamiętany przez społeczność akademicką WSIiZ z wykładu "Czas człowieka – czas kosmosu", rozpocznie cykl wykładów organizowanych przez Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Pierwszy z wykładów nosić będzie temat taki, jak całość cyklu: "Nauka i wielkie pytania". Temat ten i zacny prelegent będą dobrym początkiem wykładowej serii.

Wykład odbędzie się w dniu 7 października 2009 roku, o godz. 18:00, w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2 w sali RA53. Dzięki łączom elektronicznym, wykład transmitowany będzie z Wyższej Szkoły Europejskiej z Krakowa.

Prof. Michał Heller jest laureatem najbardziej prestiżowej nagrody świata – nagrody Templetona. Jest cenionym na świecie fizykiem, kosmologiem, filozofem i teologiem, członkiem m.in. Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego i Papieskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, International Society for General Relativity and Gravitation, European Physical Society, Center for Theology and the Natural Science. Napisał lub współtworzył blisko 500 publikacji.

Cykl wykładów "Nauka i wielkie pytania" jest efektem współpracy WSIiZ i Centrum Kopernika. Trwa ona od lutego 2009 roku. Jej głównym celem jest prowadzenie badań interdyscyplinarnych w różnych obszarach wiedzy oraz podejmowanie wszelkich działań związanych z problematyką współczesnej cywilizacji i rozwojem człowieka.

Serdecznie zapraszamy więc na wykład i przy okazji informujemy, że kolejne wystąpienie z cyklu "Nauka i wielkie pytania" odbędzie się tydzień później, 14 października, a jego tytuł brzmi: "Kopernik-Galileusz-Darwin".

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wykładów cyklu "Nauka i wielkie pytania".