Pajol DP czyli Bartłomiej Basznianin, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, wydał właśnie debiutancką płytę z muzyką hip-hop. Udowadnia tym samym, że studenci WSIiZ to ludzie z pasją, którzy oprócz nauki realizują swoje marzenia.

– Muzyką zajmuję się od kiedy pamiętam, początki sięgają jeszcze lat kiedy chodziłem do szkoły podstawowej. Zawsze była moją pasją – z roku na roku większą – opowiada Bartłomiej Basznianin.

– Wszystkiego uczyłem się sam. Od pisania tekstów do produkcji muzyki, rapowania czy masteringu i montażu – dodaje Pajol DP.

Płyta nosi tytuł „Muzyka w fazie”. Autor starał się w niej zawrzeć swoje przemyślenia o ludzkich wadach, o pracy nad sobą oraz o tym, jak sprawić, by świat był lepszy. Piosenki to rap pomieszany z różnymi gatunkami muzycznymi.

– 27 lutego 2015 roku będzie można mnie usłyszeć na koncercie premierowym „Muzyki w fazie”. Koncert a właściwie festiwal, który mam nadzieję, z roku na rok będzie cieszył się coraz większą popularnością, nosi nazwę „ForHaters” i oprócz mnie zagra na nim wielu artystów. Odbędzie się on w klubie akademickim IQ WSIiZ.

W planach i w przygotowaniach jest już materiał na moją kolejną płytę. Do tego czasu wszystkich piosenek można bezpłatnie posłuchać na kanale Pajol DP na YouTube.

Autor: Szymon Taranda