Organizatorzy zapewniają, że Konferencja Human System Interaction stanie się cyklicznym wydarzeniem. W przyszłym roku naukowcy spotkają się we Włoszech.

Była to pierwsza tego typu konferencja naukowa w Polsce, podczas której wzieło udział prawie 200 uczestników w poszczególnych sesjach oraz sesji plakatowej. Podczas Konferencji HSI odbyło się wiele dyskusji na temat ostatnich badań i osiągnięć w różnych dyscyplinach badawczych dotyczących różnorodnych aspektów interakcji i komunikacji pomiędzy komputerami a istotami ludzkimi.W sesjach regularnych oraz sesjach specjalnych swoje artykuły przedstawili światowej sławy naukowcy m. in:

Kouhei Ohnishi, z Keio University Department of System Design Engineering, z Japonii;
“Transmitting Real Force Sensation”;

Elizabeth Chang, Director, University Tier 1 Research Institute Digital Ecosystems and Business Intelligence Institute Curtin University of Technology, z Australii,
“Human System Interaction with Confident Computing”;

Richard Zurawski, Ph.D. Atut Technology , reprezentant USA,
"Integrative Role of Information Technology in Industrial Automated Enterprises";

Juliusz L. Kulikowski, Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej z Polski,
"Problems of knowledge representation in computer-assisted decision making systems";

Dietmar Dietrich, Gerhard Zucker, Institute of Computer Technology Vienna University of Technology z Austrii,
New Approach for Controlling Complex Processes."

Wykłady cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – o czym świadczyć mogła chociażby frekwencja na sesjach. Zgromadzone osoby były pod wrażeniem sprawności organizacyjnej, doboru osób przedstawiających swoje referaty, a także tematyki sesji. W drugim dniu Konferencji uczestnicy wzięli udział w zorganizowanej wycieczce do Wieliczki, gdzie zwiedzili Kopalnię Soli, a następnie uczestniczyli w uroczystej kolacji pod ziemią.