I miejsce w zestawieniu mężczyzn i III miejsce w klasyfikacji kobiet – takim wynikiem zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w pływaniu kobiet i mężczyzn. Zawody odbyły się 18 października 2014 roku. W mistrzostwach wzięło udział 8 wyższych uczelni.

Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie reprezentowała drużyna w skład której wchodziło 5 zawodniczek oraz 5 zawodników: Vitalina Kravchenko (Ekonomia), Olena Pushchinska (Informatyka), Karolina Puliaevskaia (Turystyka i Rekreacja), Diana Kowal (Filologia angielska), Margarita Tcimarno (Turystyka i Rekreacja), Marian Dzoban, Dmytro Tutik, Andrii Pavlenko, Mykyta Starovaytov, Roman Markovsky (wszyscy z Logistyki).

Nasi reprezentanci zdobyli 11 medali, w tym 8 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy.

W punktacji generalnej kobiet zawodniczki zajęły III miejsce za reprezentacjami Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego

W punktacji generalnej mężczyzn reprezentanci WSIiZ zdobyli złoty medal (po raz pierwszy w historii tych mistrzostw) przed reprezentacjami Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej.

WYNIKI:

Kobiety:
Vitalina Kravchenko 1 miejsce 50 m stylem dowolnym,1 miejsce 100 m stylem zmiennym
Olena Pushchinska 1 miejsce 50 m stylem grzbietowym,4 miejsce 50 m stylem dowolnym
II miejsce sztafeta 4×50 st. dowolnym (Vitalina Kravchenko, Olena Pushchinska, Karolina Puliaevskaia, Diana Kowal)

Mężczyźni:
Dymytro Tutik 1 miejsce 50 m stylem dowolnym,1 miejsce 50 m stylem motylkowym
Marian Dzoban 1 miejsce 50 m stylem klasycznym,1 miejsce 100 m stylem zmiennym
Andrii Pavlenko 2 miejsce 50 m stylem dowolnym, 3 miejsce 50 m stylem grzbietowym
I miejsce sztafeta 4×50 st. dowolnym (Marian Dzoban, Dmytro Tutik, Andrii Pavlenko, Mykyta Starovaytov)

Opiekę nad drużyną sprawowała dr Iwona Tabaczek-Bejster.