26 stycznia 2010 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbyły się IV Warsztaty Dziennikarskie. Hasłem przewodnim spotkania było: „Diabeł tkwi w szczegółach, czyli, o co chodzi w tym PR’ze?”.

Na to pytanie oraz o tym, jakie są zalety oraz wady tego zawodu odpowiedziały prowadzące warsztaty absolwentki WSIiZ: Weronika Jarek oraz Paulina Marcinkiewicz.

Program spotkania oprócz zapoznania się z teorią, zapewniał uczestnikom wykazanie się w zadaniach praktycznych. I tak, na chwilę można było stać się dziennikarzem, uczestnikiem zaaranżowanej konferencji prasowej i zadawać dociekliwe pytania, bądź wręcz odwrotnie, być prowadzącym konferencję rzecznikiem prasowym. Kolejną częścią programu był inscenizowany wywiad telewizyjny, którego uczestnicy musieli wykazać się szybkim tokiem myślenia oraz spontanicznością i kreatywnością.

Stałym punktem programu był wybór dwóch najbardziej aktywnych osób, które za ową aktywność otrzymały upominki od sponsorów. Losowanie szczęśliwych numerków również nie zostało pominięte, tym razem nagrodę stanowiły wejściówki do rzeszowskiego klubu Obsession.

Kolejne Warsztaty Dziennikarskie odbędą się w połowie lutego.

Gabriela Kowalska, dziennikarka Studentcafe.pl