Jeszcze niedawno głośno było o wprowadzeniu w WSIiZ nowatorskiego elastycznego systemu studiowania na kierunkach Informatyka i Ekonomia. Władze uczelni zapowiadały, że na nich sprawa na pewno się nie skończy. Jak obiecały, tak zrobiły!

Teraz także studenci kierunków na studiach II stopnia, będą mogli wybierać najlepszą dla siebie ścieżkę kształcenia. Elastyczny System Studiowania na studiach uzupełniających magisterskich w WSIiZ rusza już od tego roku akademickiego!

Elastyczny System Studiowania to nowatorski system kształcenia, który Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania wprowadziła jako pierwsza uczelnia w południowo – wschodniej Polsce. Dzięki niemu, studenci oprócz obowiązkowego bloku wybierają przedmioty fakultatywne – ich zdaniem najbardziej atrakcyjne i niezbędne. Do tej pory z ESS mogły korzystać osoby studiujące Informatykę i Ekonomię na studiach stacjonarnych I stopnia. – Teraz, do tego grona dołączą także studenci studiów II stopnia na kierunkach: Administracja, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Ekonomia, Informatyka, Turystyka i rekreacja. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej podnosić poziom kształcenia w WSIiZ i dostosowywać je do indywidualnych potrzeb studentów. – mówi Marta Sławińska, kierownik Działu Nauczania. Wprowadzenie Elastycznego Systemu Studiowania właśnie na studiach drugiego stopnia jest o tyle istotne, że pozwoli lepiej przygotować przyszłych absolwentów WSIiZ do pracy i umożliwi dokładne wyprofilowanie ścieżki zawodowego rozwoju.

Na wprowadzenie tego nowatorskiego rozwiązania na kolejnych kierunkach nie trzeba będzie długo czekać. Już w listopadzie studenci dokonają wyboru przedmiotów fakultatywnych, które pojawią się w ich planach zajęć od letniego semestru.

Gabriela Baszak