"Na pewno nie odeślemy Cię z kwitkiem" – zapewniają pracownicy Biura Informacji Studenckiej „LINK”, które powstało w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, by pomagać studentom.

Biuro ma służyć studentom wszechstronną pomocą w kwestiach związanych ze studiami. Ale nie tylko. Kandydatom na studia pomoże także znaleźć mieszkanie czy rozwiać jakiekolwiek wątpliwości i problemy związane z procesem rekrutacji.

– Do tej pory spotkaliśmy się z bardzo żywym zainteresowaniem ze strony kandydatów na studia i studentów. Otrzymujemy dziesiątki maili i telefonów, nie brakuje też osobistych wizyt – mówi Joanna Dudek, koordynator Biura Informacji Studenckiej „LINK”.

O co najczęściej pyta młodzież?

– O mieszkania. Dlatego pełnimy rolę „pośrednika mieszkaniowego”. Zgłaszają się do nas osoby, które chciałyby wynająć studentom mieszkanie. Często jest też odwrotnie, zjawia się u nas kandydat na studia czy student, który poszukuje mieszkania, a my pomagamy mu w jego znalezieniu – wyjaśnia Aleksandra Łuczków z „LINK”a.

Wielu studentów poprzez „LINK” szuka także dla siebie koła naukowego najbardziej odpowiadającego predyspozycjom i zdolnościom. – Pomagamy w wyborze takiego koła, sprawdzają terminy spotkań poszczególnych organizacji, a nawet umawiamy konsultacje z opiekunami grup – dodaje Łuczków.

Biuro Informacji Studenckiej to także miejsce, gdzie można spotkać się z ekspertami z wielu branż.

– Jedna ze studentek zakładała własną działalność gospodarczą i zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc. Zorganizowaliśmy dla niej bezpłatne spotkanie z doradcą finansowym, który udzielił niezbędnych informacji. Innym razem potrzebna była pomoc psychologa – opowiada Joanna Dudek.

LINK świadczy pomoc także dla studentów z Ukrainy czy Białorusi, którzy mogą tu liczyć na wsparcie – począwszy od załatwiania spraw urzędowych czy formalnych, na kwestiach funkcjonowania na Uczelni zaś kończąc.

Biuro dla każdego!

Jeśli i Ty chciałbyś skorzystać z bezpłatnej pomocy biura LINK, zgłoś się. LINK mieści się w pokoju numer 8, w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2. Pracownicy biura są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 i w soboty od 9:00 do 14:00. Możesz także zadzwonić: 17 866 11 88.