Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dołącza się do ogólnopolskiej cyklicznej akcji charytatywnej „Wampiriada”, której celem jest zebranie jak największej ilości krwi.W tym roku w WSIiZ akcja odbyła się 24 kwietnia 2012 roku.

„Wampiriada” to ogólnopolski projekt honorowego oddawania krwi przez młodzież akademicką organizowany przez Samorządy Studenckie przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce. – Misją akcji jest uświadamianie społeczeństwa oraz ukazanie tak łatwego sposobu pomocy drugiemu człowiekowi, jakim jest honorowe krwiodawstwo, jak również promowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży akademickiej – twierdzą organizatorzy.

Oprócz akcji poboru krwi, przybyli mogli zobaczyć pokazy ratownictwa medycznego oraz pierwszej pomocy.

Akcję zakończyła się imprezą w Klubie Studenckim "Pod Palmą", gdzie zagrał zespół PLAN – półfinalista programu "Must Be The Music 2". Po koncercie podczas after party, zostały rozlosowane nagrody wśród studentów, którzy wzięli udział w akcji.

Samorząd Studencki WSIiZ

Zdjęcia z Wampiriady można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku.

Zobacz film z wydarzenia.