27 czerwca 2008 roku, w Sali Senatu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania odbyło się wręczenie dyplomów dla studentów studiów I stopnia z Chin.

Uroczystość rozpoczęła sie punktualnie o 9:00. Zgromadzonych przywitał prof. Marek Pałasiński z Katedry Podstaw Informatyki. W kilku słowach wyraził smutek z powodu, iż kolejna grupa naszych zagranicznych przyjaciół, opuszcza mury naszej uczelni oraz radość z faktu, iż pomogliśmy grupie młodych ludzi w wejściu w dorosłe życie.

Następnie głos zabrał Prorektor ds. Nauczania, dr Wergiliusz Gołąbek, który wręczył świeżo upieczonym absolwentom dyplomy. Po tej części uroczystości prof. Pałasiński, raz jeszcze składając gratulacje, poprosił o zabranie głosu jedną z obecnych studentek – Xina {szina} podziękowała władzom uczelni za umożliwienie odbycia studiów, które zapewniły nam jasną przyszłość. Pytana po uroczystości, czy po powrocie do domu będzie polecała studia w Rzeszowie swoim przyjaciołom, odpowiedziała, że chociaż życie w Polsce, bez znajomości polskiego języka nastręcza pewnych trudności, to zdobyte tu przyjaźnie oraz nabyta wiedza, z powodzeniem rekompensują te drobne uciążliwości – i w związku z tym będzie zachęcała swoich kolegów i koleżanki w Chinach do przyjazdu na studia w Polsce i Rzeszowie.

Po wystąpieniu studentki głos zabrał ponownie dr Wergiliusz Gołąbek, który wspomniawszy o swojej fascynacji Chinami, które miał przyjemność odwiedzić, poinformował absolwentów, iż oprócz dyplomów czekają na nich również inne podarki, w tym birety.

Trzymam za was kciuki i powodzenia! – tak, prof. Pałasiński zakończył część oficjalną Chinese Graduation 2008.

W uroczystości udział wzięli również: Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą, dr Andrzej Szelc oraz dr Krzysztof Feret.