Ruszył Master Classes czyli nowy projekt dla studentów zainteresowanych projektowaniem gier komputerowych. Są to spotkania z ekspertami firm działających w branży gamingowej  związane z konkretnym przedmiotem. Na pierwszych zajęciach Adrian Czyżowski, Narrative Designer z firmy People Can Fly, opowiedział studentom pierwszego roku o gameplay’u i emocjach, czyli jak połączyć gameplay i storytelling bez strat dla obu stron.

Lekcja prowadzona przez Adriana Czyżowskiego była związana z przedmiotem Tworzenie scenariuszy i storybording, na którym studenci uczą się tworzyć angażujące scenariusze oraz przekładać swoje koncepcje na obraz w formie storyboardu, który z kolei ma posłużyć do tworzenia animacji, gry, bądź wideo. Ekspert opowiedział między innymi o pracy narrative deignera oraz wskazał kwestie kluczowe dla zarysowania fabuły.

Realizacja zajęć to efekt współpracy między WSIiZ a firmą z branży game dev People Can Fly, dotyczącej odrębnej ścieżki kształcenia – Projektowanie Gier Komputerowych na kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna WSIiZ

Z tego spotkania na pewno zapamiętam, że bardzo ważne są emocje i dzięki nim można przyciągnąć uwagę gracza i sprawiać, że nasza praca zapadnie w pamięć – mówiła jedna ze  studentek biorących udział w spotkaniu.

Każda okazja do spotkań z ekspertem z firm jest dla studentów nowym, poszerzającym wiedzę doświadczeniem. Mogą też w ten sposób dowiedzieć się więcej o realiach rynku i poszczególnych stanowiskach pracy. Dlatego cieszę się, że współpraca z People Can Fly układa się pozytywnie i studenci mogą korzystać z wiedzy i umiejętności praktyków – podkreśla dr Gabriela Piechnik-Czyż, prodziekan ds. kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna.

Fot. Kacper Uchto/Multimedialne Koło Naukowe Plan Ogólny.