Maciej Żułkiewski, absolwent Informatyki WSIiZ, wygrał niedawno w telewizyjnym teleturnieju pieniądze, których sporą częścią podzielił się z Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym dla dzieci i młodzieży "Radosne Serce" w Rzeszowie. Na zakup sprzętu przekazał ponad 66 000 zł.

– Nigdy nie rzucam słów na wiatr. Jak obiecałem, tak zrobiłem. Czekałem tylko, aż pieniądze wpłyną mi na konto – mówi dla portalu nowiny24.pl absolwent WSIiZ o swojej obietnicy, którą złożył na antenie Telewizji Polsat. Podczas programu powiedział, że część wygranej przeznaczy na pomoc chorym dzieciom. Jak obiecał, tak zrobił.

Maćkowi bardzo zależało, by wspomóc któryś z regionalnych ośrodków zdrowotnych.

– Nie do wiary, że są jeszcze tacy hojni ludzie, którzy z własnej woli chcą pomagać innym. To cudowne – mówi neurolog Grażyna Bednarczyk, dyr. obdarowanego dziecięcego ZOL-u, jedynego takiego na Podkarpaciu.

Także Społeczność Akademicka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest dumna, że pośród jej szeregów są takie osoby, jak Maciej Żułkiewski.