Dr Grażyna Bochenek

Wykładowczyni w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej.

Rzeczniczka prasowa WSIiZ.

Zatrudniona w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania od 2020 roku.

Doktor nauk o sztuce (praca „Wizerunki kobiet w kinie PRL-u”, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, rok 2008), magister filmoznawstwa (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, rok 2002), licencjat socjologii (Wyższa Szkoła Społeczno – Gospodarcza w Tyczynie, rok 2003).

Wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów. Jej najważniejsze wybrane prace to: cykl reportaży Podkarpacki Poczet Aktorów (bohaterowie: Zdzisław Kozień, Kazimierz Opaliński, Tadeusz Kondrat, Marian Łącz), cykl audycji Szlakiem Tadeusza Kantora (realizacja: Wielopole Skrzyńskie, Kraków, Paryż, Florencja, Mediolan), reportaż Nasi Ukraińcy – (I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie POGRANICZE 2015 organizowanym przez Radio Olsztyn), reportaż Normalni ludzie (zrealizowany dzięki stypendium Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, nominacja do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej imienia Tadeusza Mazowieckiego 2016), oraz cykl Rzeszowski Poczet Artystów (bohaterowie: Fred Zinnemann i Ignacy Machowski).

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2019 w dziedzinie: literatura.

Koordynatorka festiwali:
„W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa”: Rzeszów, 15-19 sierpnia 2018,
„Jaśnie Pan Waszyński. Spotkania z klasyką filmową”: Rzeszów, 16-18 sierpnia 2019.

Autorka podcastu: Rzeszowskiehistorie.pl
Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Mój Rzeszów. Nasz Rzeszów

• Bochenek G. (2021). Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie, Kraków.
• Bochenek G. (2019). Polskie korzenie Freda Zinnemanna, „Pleograf. Kwartalnik Akademii Polskiego Filmu”, nr 1
• Bochenek G. (2014). Oleńka w micie uwięziona, Repozytorium cyfrowe FINA, 22.08.
• Bochenek G. (2008). „Manna”: recenzja filmu, „Kino” nr 6.
• Bochenek G. (2007). Ryszard Bugajski. Świat nie jest czarno-biały [w:] Autorzy kina polskiego, Stachówna Grażyna, Zmudziński Bogusław (red.), Kraków.
• Bochenek G. (2007). Grupa DDN: czy ciąg dalszy nastąpi, „Kino”, nr 7/8.
• Bochenek G. (2003). Pora na Teletubbisie, pora na Teletubbisie, „Kultura popularna”, nr 1 (3).

Prowadzone przedmioty:

Warsztat rzecznika prasowego, Dziennikarstwo on-line.

Materiały dla studentów dostępne są na platformie Moodle.

Grażyna Bochenek

Dr Grażyna Bochenek
Katedra Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej
Biuro Prasowe
e-mail: gbochenek@wsiz.edu.pl
35-225 Rzeszów, ul. Sucharskiego 2
p. RA 228
tel.: 017/ 866 11 46

KONSULTACJE

Czwartki: 9.00-10.30

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2