Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego

Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego

DANE OGÓLNE

Zadaniem Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego jest wykorzystanie szeroko pojętej Nauki realizowanej w ramach Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej w Biznesie – działalności komercyjnej.

Głównym nurtem działalności Centrum jest projektowanie i wdrażanie nowoczesnego wzornictwa oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych wśród naszych partnerów biznesowych. Centrum realizuje projekty badawczo-rozwojowe, a także stara się wyznaczać nowe kierunki we wzornictwie przemysłowym i użytkowym.

Centrum zajmuje się m.in.:

• Prowadzeniem działań edukacyjnych w zakresie wykorzystania metodyki Design Thinking oraz Design Sprint w procesach projektowych (nie tylko wzorniczych),
  • Wdrażaniem Design Thinking i Design Sprint w przedsiębiorstwach,
  • Projektowaniem Uniwersalnym,
  • Audytami wzorniczymi, audytami procesów wzorniczych,
  • Wdrażaniem strategii wzorniczych i marketingowych,
  • Opracowywaniem strategii marketingowych,
  • Szeroko pojętym doradztwem w zakresie komunikacji,
  • Prototypowaniem i produkcją małoseryjną,
  • Skanowaniem trójwymiarowym,
  • Drukiem 3d,
  • Analizą okulograficzną komunikatów (badania eyetrackingowe),
  • Grafiką trójwymiarową i wizualizacją,
  • Projektowaniem graficznym,
  • Projektowaniem interakcji,
  • Digitalizacją,
  • Produkcją multimedialną,

Zespół Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego jest interdyscyplinarny. Należą do niego osoby będące projektantami, zajmujące się drukiem trójwymiarowym, digitalizacją rzeczywistości, wirtualną rzeczywistością, realizacją obrazu, komunikacją wizualną, brandingiem, badaniami naukowymi z obszaru nauk społecznych i mediów. Szeroki wachlarz umiejętności i kompetencji pozwala na nieszablonowe podejście do realizowanych usług i projektów, przy jednoczesnym dokładnym dopasowaniu do otaczającej nas rzeczywistości.

W ramach Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego działa Centrum Egzaminacyjne DIMAQ/IAB Polska.

Łukasz Bis, EMBA – Dyrektor

DANE KONTAKTOWE:

Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego WSIiZ

Kielnarowa 386a, KM13

lbis@wsiz.edu.pl

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2